12 czerwca, 2019 r.

Doktorantka UŁ nominowana do Nagrody im. W. Gombrowicza

Doktorantka UŁ nominowana do Nagrody im. W. Gombrowicza

Anna Wiśniewska-Grabarczyk, doktorantka Wydziału Filologicznego z Zakładu Literatury Polskiej XX i XXI w. UŁ, znalazła się w gronie nominowanych do IV edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść pt. Porzeczkowy Josef.
Jak przyznaje nominowana autorka, książka to opowieść o jej babci, po części zakotwiczona w realiach PRL-u, jednak wątki auto- i biograficzne stanowią tylko jeden z wymiarów narracji.Nagroda przyznawana jest za debiut napisany prozą artystyczną. Spośród 69 pozycji wybrano pięć nominowanych książek. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 września podczas festiwalu „Opętani Literaturą”.


W skład kapituły Nagrody weszli: przewodniczący kapituły, krytyk i historyk literatury, znawca twórczości Gombrowicza prof. Jerzy Jarzębski, prof. Ewa Graczyk, prof. Józef Olejniczak, dr hab. Anna Kałuża, krytyk literacka i dziennikarka „Polityki” Justyna Sobolewska, redaktor naczelna portalu kulturalnego dwutygodnik.com Zofia Król oraz pisarz Zbigniew Kruszyński. Sekretarzem Kapituły jest Tomasz Tyczyński.


Tytuł był współfinansowany przez Wydział Filologiczny UŁ.


Serdecznie gratulujemy nominacji!

Poprzednia wiadomość International Staff Week 2019 za nami!
Następna wiadomość Fragmenty historyczne - odcinek 11