26 stycznia, 2021 r.

Egzaminy bez spiny – sesja z ACW

Egzaminy bez spiny – sesja z ACW

Sesja to intensywny, a dla wielu stresujący czas. Akademickie Centrum Wsparcia UniLodz przygotowało kilka propozycji, dzięki którym studenci przejdą ją spokojniej i z lepszymi wynikami. Sztab specjalistów – psychologów i coachów – służy pomocą wszystkim zainteresowanym. Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów oraz konsultacji indywidualnych studenci poznają m.in. metody skutecznej nauki, wzmacniania motywacji i techniki relaksacji. Sesja bowiem ma prowadzić do sukcesu, a nie stresu!ACW na co dzień udziela wsparcia tym wszystkim członkom społeczności akademickiej Uniwersytetu Łódzkiego, którzy z różnych przyczyn go potrzebują, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnoprawnościami lub trudnościami w procesie studiowania. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie – poznajemy jej specyficzne potrzeby i możliwości. Dzięki temu dobieramy odpowiednie rodzaje wsparcia, aby każdy mógł w pełni realizować się podczas studiów.


Cel jest prosty – uczynić UŁ miejscem dostępnym i przyjaznym, w którym wszyscy mogą poszerzać swoją wiedzę, rozwijać talenty i potencjał. Stąd m.in. pomysł przygotowania specjalnej oferty skierowanej do studentów w czasie zimowej sesji egzaminacyjnej:


– Trudno o efektywną naukę, gdy w środku jest niepokój, chaos, poczucie niemocy. Różnego rodzaju napięcia kumulują się w ciele, daje o sobie znać zmęczenie. Niełatwo skupić się na nauce, pojawia się presja czasu (a często i otoczenia). Naprawdę warto zadbać o siebie, o właściwy stan emocjonalny, organizację czasu i miejsca nauki. Zachęcam do ćwiczenia koncentracji, m.in. poprzez świadomy oddech, relaksację, ćwiczenie uważności, a także głębsze poznawanie siebie, swoich potrzeb, mechanizmów działania, mocnych i słabych stron – do skorzystania z oferty ACW zachęca Agnieszka Piestrzeniewicz, konsultantka edukacyjna ACW

Poniżej zamieszczamy dokładny terminarz konsultacji i warsztatów. Wszystkie spotkania odbywają się online:


Warsztaty rozwojowe „Egzaminy bez spiny”:

(zapisy: acw@uni.lodz.pl)


· Siła motywacji – jak ją wzmacniać, gdy jej brakuje?

27.01.2021 r. – godz. 13.30 –15.00

· Aż tyle tego! - metody skutecznego uczenia się

29.01.2021 r. godz. 10.00–11.30

· Stres jako sprzymierzeniec w zdawaniu egzaminów. Jak to zrobić?

02.02.2021 r. – godz. 9.00–10.30

11.02.2021 r. – godz. 14.00–15.30

· Nie samą nauką student żyje…. Czas na chwilę relaksu

18.02.2021 r. – godz. 13.00–14.30


Twórcza mobilizacja przed sesją – indywidualne spotkania z konsultantem edukacyjnym

(zapisy: agnieszka.piestrzeniewicz@uni.lodz.pl)Sesja z empatią?! – indywidualne wsparcie empatyczne oparte na podejściu Porozumienia bez Przemocy

(zapisy: beata.majcher@uni.lodz.pl)


Indywidualne i grupowe sesje rozwojowe z elementami coachingu i mentoringu:


· coaching – zapisy: Formularz zapisu w języku polskim; Sign-Up Form (ENG)

· mentoring – zapisy: anna.gutowska@uni.lodz.pl

Konsultacje w ramach profilaktyki i terapii uzależnień

(zapisy: acw@uni.lodz.pl)


Wsparcie psychologiczne:


Beata Majcher: 690 694 351, beata.majcher@uni.lodz.pl (także - interwencja kryzysowa, przygotowanie opinii dot. dostosowania procesu dydaktycznego do potrzeb wynikających z niepełnosprawności studenta)

Marta Ziętal: 690 694 317, marta.zietal@uni.lodz.pl

Anita Skorupka: 690 694 329, anita.skorupka@uni.lodz.pl

Agnieszka Jaros: agnieszka.jaros@now.uni.lodz.pl

dr Diana Muller-Siekierska: diana.muller@now.uni.lodz.pl


A do tego warsztat okolicznościowy z okazji Dnia Zakochanych!

(zapisy: beata.majcher@uni.lodz.pl)


All you need is love? – psychologiczne aspekty miłości

12.02.2021 r. – godz. 12.00-13.30


Więcej informacji o Akademickim Centrum Wsparcia UŁ.
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Tekst źródłowy: ACW UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Ewaluacja uczelni 2022 – spotkanie z Prof. Błażejem Skoczeniem
Następna wiadomość Kampus UniLodz – przestrzeń przyjazna dla wszystkich