16 lutego, 2021 r.

Konkurs na logo międzynarodowego projektu RESET

Konkurs na logo międzynarodowego projektu RESET

graf.UŁ

Wystartował projekt “RESET – Redesigning Equality and Scientific Excellence Together” (Wspólne działania w zakresie promowania równości w nauce i doskonałości naukowej). Jego celem jest zapewnienie równości kobiet i mężczyzn w instytucjach badawczych. Zachęcamy studentów i studentki do wzięcia udziału w konkursie na identyfikację wizualną projektu. Cel – stworzenie nowoczesnego loga z jasnym przekazem. Prace mogą być nadsyłane do 24 lutego. Formularz aplikacji został umieszczony na dole strony.


Więcej informacji na stronie internetowej projektu.


Jak wziąć udział w konkursie?


Studenci powinni przygotowane prace umieścić w cyfrowym repozytorium (np. dropbox, google drive, wetransfer), zaś link dodać w formularzu zgłoszeniowym, umieszczonym na dole strony.


Czym jest RESET?


RESET koncentruje się na działaniach umożliwiających realne wyrównanie szans kobiet i mężczyzn w instytucjach badawczych. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni, w ramach której badaczki i badacze będą mogli w pełni realizować swój potencjał naukowy i organizacyjny. RESET wykorzystuje intersekcjonalne (krzyżowe) podejście do koncepcji (nie)równości i zmierza do wypracowania Planów na rzecz Równości Płci (GEP), które zostaną wcielone w instytucjach partnerskich projektu, w oparciu o analizę potrzeb i doświadczeń każdej z nich. W inicjatywie tej – finansowanej w ramach prestiżowego programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 – udział bierze siedem uczelni europejskich: Uniwersytet w Bordeaux (Francja; koordynator projektu), Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach (Grecja), Uniwersytet Łódzki (Polska), Uniwersytet w Porto (Portugalia), Uniwersytet Ruhry w Bochum (Niemcy), Uniwersytet w Oulu (Finlandia) oraz Instytut Nauk Politycznych w Paryżu (Francja).


Projekt będzie trwał przez cztery lata, począwszy od stycznia 2021 roku, i zakłada realizację różnorodnych warsztatów edukacyjnych, szkoleń i innych działań widocznych w przestrzeni publicznej, mających na celu popularyzację idei równości i jej związku z podnoszeniem jakości badań naukowych. Pierwszym z takich działań jest ogłoszenie konkursu dla studentek i studentów z uczelni partnerskich na stworzenie identyfikacji wizualnej projektu.
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Tekst źródłowy: Redesigning Equality and Scientific Excellence Together (RESET)

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Słowo o przysłowiach: Nie owijać czegoś w bawełnę
Następna wiadomość Wycinka Lex Szyszko w Łodzi – dane UŁ szokują!