5 lipca, 2019 r.

Nocne wabienie owadów do światła

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Fundacja "Biodiversitatis" oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają na spotkania z tajemniczymi owadami nocy - "Nie taka taka ćma straszna, czyli wielkie nocne wabienie owadów do światła". Obie imprezy zaczną się o godz. 20:00 i potrwają minimum do północy (samo świecenie od około 21:00).

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Fundacja "Biodiversitatis" oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego serdecznie zapraszają na spotkania z tajemniczymi owadami nocy - "Nie taka taka ćma straszna, czyli wielkie nocne wabienie owadów do światła". Obie imprezy zaczną się o godz. 20:00 i potrwają minimum do północy (samo świecenie od około 21:00).Spotkania odbędą się:

- 05.07 (piątek) na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego - adres: Ziemiary 57

- 06.07 (sobota) na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich - adres: Łódź, ul. Wycieczkowa 86 (wjazd na parking przy straży miejskiej)
Obie imprezy są otwarte i darmowe dla każdego zainteresowanego odkrywaniem tajemnic nocą aktywnych owadów. Zachęcamy do przyjazdu całą rodziną na przygodę z przyrodą!
Celem spotkań jest zaprezentowanie różnorodności owadów nocą aktywnych, grupy, o której najczęściej niewiele się wie i mówi, a która potrafi zachwycić bogactwem form i kolorów. Wiele z gatunków, które są aktywne w nocy ma bardzo duże znaczenie gospodarcze lub po prostu są pięknymi zwierzętami.
Więcej informacji możecie Państwo uzyskać na naszej stronie na Facebooku (zakładka wydarzenia):

Biodiversitatis - Events | Facebook

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
materiał źródłowy: WBiOŚ, Fundacja "Biodiversitatis"

redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość UŁ częścią International Visibility Project
Następna wiadomość Studentka UŁ złotą medalistką na Uniwersjadzie