2 października, 2019 r.

Nowe doktoraty i habilitacje na UŁ

Nowe doktoraty i habilitacje na UŁ

fot. M. Andrzejewski, CP UŁ

Uniwersytet Łódzki ma 84 nowych doktorów i 32 nowych doktorów habilitowanych. Na Auli im. W. Szuberta wręczono między innymi pierwszy „chiński doktorat” – Gu Hongfei został doktorem nauk politycznych.


Jako pierwsze wręczone zostały habilitacje. Rektor UŁ, prof. Antoni Różalski przypomniał, że w ciągu 74 lat istnienia UŁ przyznano już ponad 2400 tych stopni. Największą liczbą nowych doktorów habilitowanych na UŁ mogą poszczycić się Wydziały: Filologiczny (9), Biologii i Ochrony Środowiska (7) oraz Ekonomiczno-Socjologiczny (4).


Ten ostatni wydział ma z kolei najwięcej nowych doktorów – aż 23. 16 stopni doktora nadano na WBiOŚ, a 12 na WPiA. Jednym z nowych doktorów z dyplomem Uniwersytetu Łódzkiego jest Gu „Henry” Hongfei, który jako pierwszy obywatel Chin otrzymał stopień doktora na naszej uczelni. Więcej o Henrym pisaliśmy przed wakacjami. Jego opiekunem naukowym był prof. Dominik Mierzejewski z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ._MGL3954

fot. M. Andrzejewski, CP UŁ


LINK: https://biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com/57733-pie...


Zgodnie z przepisami nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, żeby uzyskać stopień doktora trzeba obecnie rozpocząć studia w szkole doktorskiej. Osoby, które rozpoczęły studia III stopnia według starych zasad mają czas do 31 grudnia 2023 roku na to, by zakończyć przewód doktorski.


Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.


Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Materiał źródłowy: Biuro Rektora UŁ


Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Sukces zawodniczki AZS UŁ
Następna wiadomość Biobank w obiektywie