15 kwietnia, 2019 r.

Dr inż. Edyta Gheribi z WZ UŁ uruchomiła zbiórkę dla strajkujących nauczycieli

Dr inż. Edyta Gheribi z WZ UŁ uruchomiła zbiórkę dla strajkujących nauczycieli

fot. Pixabay

Związek Nauczycielstwa Polskiego w Uniwersytecie Łódzkim oraz Okręg Łódzki ZNP popierają inicjatywę dr Edyty Gheribi i zachęcają wszystkich członków oraz sympatyków ZNP do przyłączenia się akcji. Jednocześnie apelują o rozpowszechnienie informacji o prowadzonej zbiórce.Dr Edyta Gheribi włączyła się w akcję poparcia strajku nauczycieli w oświacie i uruchomiła 10 kwietnia 2019 r. zbiórkę pieniędzy na wsparcie finansowe dla nauczycieli https://zrzutka.pl/ur4sn7 oraz stronę na FB https://www.facebook.com/strajk2019nauczyciele/?modal=admin_todo_tour Po pięciu dniach zbiórki kwota wsparcia dla nauczycieli wynosi ponad 21 tysięcy zł.


Poniżej inicjatorka akcji wyjaśnia powody rozpoczęcia zbiórki:


Obserwując scenę polityczną i społeczną oraz pełna niepokoju o los polskiej edukacji i pozycji nauczyciela w XXI wieku w Polsce postanowiłam rozpocząć akcję wsparcia dla strajkujących nauczycieli.


Nauczyciele w Polsce, zarówno Ci pracujący w oświacie jak również my nauczyciele uczelni wyższych, za swoja prace otrzymujemy niskie wynagrodzenia, w porównaniu do średniej krajowej i do wynagrodzeń nauczycieli w innych krajach EU, a wymagania wobec Nas są coraz wyższe.


Żądania nauczycieli oświaty są zasadne, a zachowanie lekceważące rządu, a do tego ośmieszające w oczach społeczeństwa przy wykorzystaniu mediów publicznych, jest skandaliczne.


W obecnej chwili rząd chce złamać nauczycieli, aby strajk zakończyli i straszy się nauczycieli, że nie otrzymają wynagrodzenia za czas strajku.


Dlatego postanowiłam uruchomić zbiórkę pieniędzy na wsparcie finansowe dla nauczycieli https://zrzutka.pl/ur4sn7 oraz uruchomić również stronę na facebook https://www.facebook.com/strajk2019nauczyciele/?modal=admin_todo_tour
Zapraszamy również do zapoznania się z apelem ZNP w Uniwersytecie Łódzkim oraz ZNP Okręgu Łódzkiego:


Pismo_poparcie_2CCF20190415

Reportaż TVN o akcji https://www.tvn24.pl/lodz,69/uniwersytet-murem-za-...


Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Międzynarodowa Wielkanoc z UŁ
Następna wiadomość Fragmenty historyczne - odcinek 7