15 stycznia, 2020 r.

Prof. Anna Rakowska-Trela doradczynią Marszałka Senatu RP

Prof. Anna Rakowska-Trela doradczynią Marszałka Senatu RP

fot. arch. prywatne

W czwartek 9 stycznia br. Marszałek Senatu wręczył akty powołania członkom Zespołu Doradców do spraw kontroli konstytucyjności ustaw. W gronie wyróżnionych wybitnych polskich konstytucjonalistów znalazła się dr hab. prof. UŁ Anna Rakowska-Trela.


Powołany zespół będzie pełnił rolę opiniodawczą i doradczą przy Senacie RP. Zadaniem zasiadających w nim ekspertów jest opiniowanie zgodności z Konstytucją ustaw uchwalanych przez Sejm oraz ich projektów zgłaszanych Marszałkowi Senatu.


Podczas uroczystego wręczenia aktów powołań Marszałek prof. Tomasz Grodzki podkreślił niezbędność i doniosłość przyszłych prac zespołu, których sednem ma być dbałość o praworządność i konstytucyjność polskiego porządku ustawodawczego i prawnego.


Anna Rakowska-Trela jest prawniczką, konstytucjonalistką. Pracuje na Wydziale Prawa i Administracji UŁ w Zakładzie Prawa Konstytucyjnego i Porównawczego. Badaczka specjalizuje się w prawie wyborczym, jego zgodności z Konstytucją oraz analizie porównawczej ustaw zasadniczych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej. Jest autorką m.in. ekspertyz dla Instytut Spraw Publicznych.
Źródło: Senat RP

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Moraczewski w polskiej pamięci historycznej
Następna wiadomość Warsztaty pisania scenariuszy komiksowych w BULe