5 lipca, 2019 r.

Studentka UŁ złotą medalistką na Uniwersjadzie

Studentka UŁ złotą medalistką na Uniwersjadzie

fot. FB Akademicka Reprezentacja Polski - Neapol 2019

Reprezentantka Uniwersytetu Łódzkiego – Katarzyna Komorowska – oraz Aneta Stankiewicz i Natalia Kochańska zdobyły drużynowy złoty medal w strzelectwie sportowym w kategorii karabin pneumatyczny 10 metrów podczas XXX Uniwersjady Letniej Neapol 2019. Jest to jubileuszowa 30. edycja tej imprezy rozgrywana równo 60 lat po pierwszej uniwersjadzie, która odbyła się w Turynie.


Dobra passa Polek rozpoczęła się już na początku rywalizacji, gdy dzięki występowi zawodniczki KS Społem, a zarazem reprezentantki Uniwersytetu Łódzkiego, Katarzyny Komorowskiej oraz Natalii Kochańskiej, zajmowały czwarte miejsce. Rywalizację w naszym zespole kończyła najbardziej doświadczona Aneta Stankiewicz. Bydgoszczanka poradziła sobie wyśmienicie i zapewniła zespołowi zwycięstwo drużynowe.


Jednocześnie Stankiewicz ma jeszcze szansę na medal indywidualny w konkurencji karabinu pneumatycznego 10 metrów. Drużynowe złoto to pierwszy polski medal tegorocznej uniwersjady.


W programie uniwersjady w Neapolu znalazło się 18 dyscyplin. To judo, lekkoatletyka, łucznictwo, pływanie, piłka siatkowa, szermierka, strzelectwo sportowe, taekwondo, tenis, tenis stołowy oraz dyscypliny, w których zabraknie Polaków: gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, koszykówka, skoki do wody, piłka nożna, piłka wodna, rozgrywane dopiero po raz drugi rugby7 i rozgrywane po raz czwarty żeglarstwo. Do zdobycia będą 222 komplety medali - najwięcej w lekkoatletyce (50) i pływaniu (40).


Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 50 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział około 8 tys. sportowców z ponad 150 krajów całego świata. Akademicka reprezentacja Polski będzie liczyć blisko 200 osób. Do rywalizacji wrócą siatkarze, którzy ostatni raz grali na uniwersjadzie w Kazaniu w 2013 roku, gdzie zdobyli srebrny medal.


Trzymamy kciuki za polską reprezentację!

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a

polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Źródło: AZS; Radio Łódź

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Nocne wabienie owadów do światła
Następna wiadomość "Krew Boga" konsultowana przez dr Zofię Brzozowską