9 stycznia, 2020 r.

Sztuczna inteligencja, uczenie ze wzmocnieniem i ludzki mózg - seminarium na WFiIS

Na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ (Mała Aula, ul. Pomorska 149/153) 15.01.2020 r. o godz. 10:15 odbędzie się seminarium wydziałowe - Sztuczna inteligencja, uczenie ze wzmocnieniem i ludzki mózg. Prelegentem będzie dr Marcin Skulimowski.


Na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ (Mała Aula, ul. Pomorska 149/153) 15.01.2020 r. o godz. 10:15 odbędzie się seminarium wydziałowe - Sztuczna inteligencja, uczenie ze wzmocnieniem i ludzki mózg. Prelegentem będzie dr Marcin Skulimowski z Katedry Systemów Inteligentnych, WFiIS.


Uczenie ze wzmocnieniem - RL (Reinforcement Learning) to gałąź sztucznej inteligencji – AI (Artifical Intelligence) ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Przyczyniło się do tego spektakularne zwycięstwo programu AlphaGo nad mistrzem świata w Go. Niezwykły był też wynik zastosowania uczenia ze wzmocnieniem w przypadku komputerowych gier zręcznościowych. Okazało się, że maszyny w ciągu kilku godzin samodzielnego uczenia, potrafią osiągnąć mistrzowski poziom.


Idea uczenia ze wzmocnieniem polega na tym, że maszyna metodą prób i błędów znajduje najbardziej korzystną strategię działania. Co ciekawe, neurobiologia dostarcza argumentów, że algorytmy uczenia ze wzmocnieniem są zaimplemen-towane w ludzkim mózgu. Niektórzy uważają, że uczenie ze wzmocnieniem to przyszłość AI.


W czasie wykładu przedstawiona zostanie idea, przykładowe algorytmy oraz zastosowania uczenia ze wzmocnieniem.


AI


Poprzednia wiadomość Tenisista AZS Łódź Kamil Majchrzak w Australian Open
Następna wiadomość Nominacje do Osobowości Roku 2019 dla UŁ