9 stycznia, 2020 r.

Tenisista AZS Łódź Kamil Majchrzak w Australian Open

Tenisista AZS Łódź Kamil Majchrzak w Australian Open

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Kamil Majchrzak z AZS Łódź wystąpi w turnieju głównym wielkoszlemowego Australian Open, bez konieczności gry w eliminacjach. Tenisista wrócił do czołowej 100 rankingu ATP – jest na 97. miejscu.


Kamil Majchrzak trenuje w AZS Łódź od maja 2017 r., zawodnikiem został od stycznia 2018r.


- Kamil jest członkiem Kadry Pucharu Davisa, zagrał już w trzeciej rundzie ubiegłorocznego US Open, wygrał wiele meczy z zawodnikami pierwszej setki światowego rankingu ATP. Jego cel na sezon 2020, to awans do 50 najlepszych tenisistów świata – mówi Tomasz Iwański, trener.


Tenisista zastąpił Amerykanina Jareda Donaldsona, który wycofał się z zawodów w Melbourne. Australian Open rozpocznie się 20 stycznia i potrwa do 2 lutego.


Trenerem Kamila jest Tomasz Iwański z AZS Łódź. To jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich trenerów. Wielokrotny mistrz i reprezentant Polski w Pucharze Davisa. W swojej bogatej karierze pracował z reprezentacją Polski oraz reprezentacją Kazachstanu. Wychował oraz pracował z wieloma mistrzami Polski oraz z zawodnikami z pierwszej setki światowych rankingów WTA oraz ATP (Magdalena Grzybowska Olga Savchuk, Nadia Petrova, Yaroslava Shvedova, Sesil Karatantcheva,Valeria Savinykh, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski). Największe sukcesy osiągał z Nadią Pietrovą, doprowadzając ją do trzeciego miejsca na świecie.
Materiał źródłowy: AZS Łódź; https://sport.onet.pl/tenis/atp/australian-open-ka...

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Bookcrossing Junior w BUŁ
Następna wiadomość Sztuczna inteligencja, uczenie ze wzmocnieniem i ludzki mózg - seminarium na WFiIS