18 lipca, 2019 r.

Trzecia Chińska Szkoła Letnia UŁ

Trzecia Chińska Szkoła Letnia UŁ

fot. Maciej Andrzejewski, CP UŁ

15 lipca rozpoczęła się trzecia edycja szkoły letniej "Understanding Poland", przeznaczona dla studentów z chińskich uczelni. Do Łodzi przyjechało tym razem 200 studentów z różnych regionów Chin, w tym z uczelni partnerskich UŁ, takich jak prestiżowy Nankai University w Tianjinie.Studenci z Chin będą próbowali swoich sił w nauce języka polskiego, poznają historię i kulturę Polski. Będzie również czas na wycieczki: Żelazowa Wola, Warszawa, natura w Spale i oczywiście Łódź - miasto w procesie rewitalizacji.


image_processing20190709-28101-1ol9tre


W drugiej części - edukacyjnej - studenci wezmą udział w wybranych modułach kształcenia, organizowanych przez Wydziały: Biologii i Ochrony Środowiska, Ekonomiczno-Socjologiczny, Filologiczny, Filozoficzno-Historyczny, Matematyki i Informatyki oraz Zarządzania. Na zakończenie będzie, tradycyjny już, Grill na Rogach.
Uniwersytet Łódzki od lat promuje swoją ofertę edukacyjną w miastach partnerskich Łodzi tj. Tianjin, Chengdu i Guangzhou. Niezwykle pomocne dla nas jest również partnerstwo województwa łódzkiego z chińskim regionem Syczuan.
W tym roku szkoła letnia uzyskała wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Organizatorem Szkoły jest Ośrodek Spraw Azjatyckich UŁ, którym kieruje prof. Dominik Mierzejewski (WSMiP).

prof. Dominik Mierzejewski, UŁ

prof. Dominik Mierzejewski, UŁ

grafiki-01.pngUniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

materiał źródłowy: prof. D. Mierzejewski, UŁ

redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość UŁ na 596. Urodziny Łodzi
Następna wiadomość Tajemnice alei Anstadta – badacze UŁ mają pierwsze odkrycia