10 czerwca, 2019 r.

UŁ zwycięża w MP w tenisie!

UŁ zwycięża w MP w tenisie!

fot. AZS UŁ

W turnieju mężczyzn nie było wątpliwości, która z drużyn jest najmocniejsza. Studenci Uniwersytetu Łódzkiego wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie, które zakończyły się w niedzielę w Łodzi. Łodzianie, którzy bronili złotych medali, w składzie: Kamil Majchrzak, Piotr Matuszewski i Piotr Gryńkowski przez cały turniej oddali tylko jednego seta – w grze podwójnej w finałowym meczu z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. Drużyna ALK walczyła w składzie: Kacper Żuk, Yann Wojcik, Maciej Rajski i Piotr Zbroja.


Brązowy medal w rywalizacji mężczyzn wywalczyła ekipa Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Bartosz Klukowski, Piotr Kropiwnicki, Tomasz Moczek i Mikołaj Jędruszczak.


W turnieju pań najlepsza była drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, która występowała w Łodzi w składzie Aleksandra Tomczyk, Joanna Nowakowska, Zofia Kulig, Valeryia Darashuk. Warszawskie studentki w finale zwyciężyły rywalizację z Politechniką Krakowską (Julia Konik, Barbara Dworzańska, Justyna Sasiak, Anna Dziarkowska) 2:0. Brązowe medale wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, które broniły złotych medali. Poznanianki w łódzkim turnieju grały w składzie: Zofia Stanisz, Julia Przybylska, Agata Miazga.


Organizacja całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym jest Grupa LOTOS S.A. Partnerem mistrzostw w tenisie była firma Head, a zawody zostały objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.


AMP_TENIS_fot2

Zagrywa Kamil Majchrzak (AZS UŁ) fot. AZS

Poprzednia wiadomość Bezpłatne szkolenia dla pracowników UŁ
Następna wiadomość Dr Anita Ciesielska Naukowcem Przyszłości!